به گزارش روابط عمومی مبین وان به نقل از با سایت خبری بورس24، مبین وان یکی از شرکت های پیشتاز و در حال توسعه  حوزه دیجیتال است که با توجه به زیر ساخت های موجود در این شرکت هر روز شاهد ارائه خدمات جدید و متنوع تر شدن محصولات و فضای کسب و کار «اوان» هستیم.

در این روزها که کرونا بسیاری از کسب و کارها را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده صنعت دیجیتال با توجه به افزایش نیاز به استفاده از خدمات بر بستر دیجیتال و افزایش استفاده از فضای مجازی و الزام به رعایت فاصله اجتماعی در میان افراد با اقبال بیش از پیش روبرو است به نحوی که  درآمد شرکت های فعال در این حوزه با تحول قابل توجهی روبرو است و مبین وان کیش نیز تا این لحظه از این تحول جا نمانده است.

مبین وان با سبد متنوعی از محصولات و سرمایه گذاری ها در فین تک، خدمات پرداخت، رمز ارز، ایرمدیا، محتوای ویدیویی، خدمات رایانش ابری،  خدمات پایه اپراتوری و … آماده است تا شاهد تحولی در عملیات، درآمد و ثروت سازی باشد.

 

مسعود وکیلی نیا مدیرعامل مبین وان کیش به منظور تبیین برنامه های سال مالی 99 شرکت متبوعش پس از برگزاری مجمع عمومی عادی به طور سالانه این شرکت در گفتگو با بورس 24 این طور توضیح داد.

دیجیتال صنعتی کم ریسک اما پر سود …

مبین وان با توجه به نوع کسب و کار و برنامه های توسعه ای متنوعی که دارد همواره در مسیر رشد در تمام حوزه های کسب و کاری خود روبرو است و به طور مداوم در حال توسعه و رشد فعالیت های مجموعه هستیم.

وی درباره استراتژی های سال جاری شرکت گفت: با توجه به برنامه هایی که در حوزه سرمایه گذاری بر فین تک ها در دستور کار داریم و نتایج بسیار خوبی که در ادوار گذشته از سرمایه گذاری و فروش در این حوزه عملیاتی کردیم اهتمام ویژه به توسعه این بخش داریم.

«اوان» رکورد سودآوری را جابه جا کرد…

وکیلی نیا گفت: انتظار داریم با توجه به برنامه های در دست اقدام حداقل رشد 100 درصدی در درآمد سال مالی جاری را شاهد باشیم به نحوی که  در سه ماهه نخست امسال سود مجموعه رشد  250 درصدی در مقایسه با سه ماهه اول سال گذشته داشته  و توانستیم 54 درصد از سود محقق شده سال مالی 98 را در سه ماهه نخست امسال عملیاتی کنیم.  با توجه به برنامه ها و قرار دادهایی که در حال بررسی و انعقاد آن هستیم انتظار رشد قابل توجه درآمد و به دنبال آن سود شرکت هستیم.

از نظر عملیاتی و برنامه های توسعه برنامه های بسیار خوبی داریم که به تناوب هر یک از این برنامه ها به محض اینکه به نتیجه برسد از طریق کدال به سهامداران  اطلاع رسانی خواهیم کرد.

کرونا و رشد درآمد شرکت های حوزه دیجیتال…

مدیرعامل «اوان» گفت:  اگر چه کرونا از زمان شیوع تا کنون تهدیدی برای کسب و کارها به حساب آمده است.  اما شرایط فعلی منجر شده تا افراد جامعه بیش از پیش با صنعت دیجیتال همراه شوند و از خدمات آن بهره ببرند  و شاهد  افزایش تقاضا در این  حوزه هستیم، ما با زیر ساخت هایی که در اختیار داریم و با سرمایه گذاری هایی که در حوزه های مختلف داشتیم از فرصت پیش امده برای خلق ثروت در راستای حفظ حقوق صاحبان سهام بهره بردیم.

فین تک ها خط جدید درآمدی «اوان»

وکیلی نیا با اشاره به این موضوع که مبین وان برای ایجاد تنوع به سبد محصولات و سبد  درآمدی شرکت در حال راه اندازی و هموار سازی شرایط برای ورود به خطوط کسب و کار جدید است گفت:

یکی از برنامه های جدی ما که انتظار درآمد بسیار مناسبی از آن را داریم توسعه سرمایه گذاری در حوزه فین تک است از اواسط زمستان سال گذشته ما به این  حوزه به طور جدی ورود کردیم  و بر اساس آمار منتشر شده موفق به کسب درآمد 15 میلیارد تومان از این محل در خرداد ماه شدیم  که قطعا این روند با سیر صعودی در ماه های پیش رو ، روبرو خواهد بود.

بازار در تسخیر محتوای ویدیویی

مدیرعامل «اوان» در ادامه افزود: مبین وان برنامه های خوبی را در حوزه VOD  پیاده سازی کرده است  و همانطور که می دانید ماهیت کسب و کار ما به نحوی است که درآمد های ما با یک فاصله زمانی پس از انعقاد قرار داد ها محقق می شود و انتظار داریم درآمد های ما در حوزه VOD   از شهریور ماه در گزارشات ماهانه قابل مشاهده باشد، خوشبختانه این حوزه با اقبال بسیار خوب کاربران در فضای مجازی روبرو است و انتظار داریم درآمد خوبی نیز از این محل کسب شود.

 

وکیلی نیا درباره حضور سهامدار جدید و آثار مثبت آن بر عملکرد شرکت نیز اشاره کرد و گفت:  حضور سهامدار جدید در ترکیب هیات مدیره و سهامداری مبین وان قطعا آثار مثبتی بر عملکرد شرکت خواهد داشت.

خدمات جدید، محصولات جدید و درآمد های جدید…

وی ادامه داد: بر همین اساس در حوزه ارایه خدمات رایانش ابری ورود کردیم و در گام اول اقدام به انعقاد قراردادی به ارزش یک میلیارد تومان برای اجاره سرور کردیم که در درآمد های ماه قبل ثبت شده است طبیعتا با توجه به بسترهای موجود در حوزه ارایه این نوع خدمات در ماه های آتی شاهد افزایش درآمد در این بخش نیز خواهیم بود.

به حوزه بلاک چین نیز ورود کردیم …

وکیلی نیا مدیر عامل مبین وان از ورود مبین وان به حوزه بلاک چین نیز رونمایی کرد و گفت: بلاک چین یکی از حوزه های جدید در جهان و ایران است و ما با توجه به توان و تخصصی که در حوزه دیجیتال داریم در این حوزه نیز ورود کردیم  و اولین توکن تولید شده در مبین وان را ماه گذشته رونمایی کرد .

این توکن قابلیت این را دارد تا مروادت مالی ما با طرف های تجاری را تسهیل کند، بر این اساس مراودات مالی ما و طرف های تجاری از طریق این توکن تا سقف 100 میلیارد تومان قابلیت عملیاتی شدن را پیدا خواهد کرد که خود یک اقدام جدید در کشور برای ورود  به حوزه رمز ارزها خواهد بود.

 

توسعه سرمایه گذاری در حوزه بازی های رایانه ای  در دستور کار….

 

وکیلی نیا به توسعه فعالیت های اوان در حوزه بازی ها رایانه ای پرداخت گفت: گردش مالی این صنعت در کشور عددی بالغ بر 200 میلیارد تومان در سال است و ما نیز به عنوان یک شرکت فعال در حوزه دیجیتال باید سهم خود در این بازار  را افزایش دهیم در همین راستا در تلاشیم تا عملیات پذیره نویسی صندوق گیم به ارزش 100 میلیارد تومان تا پایان شهریور سال جاری عملیاتی شود  و محصولات جدیدی در حوزه بازی های رایانه ای را در بازارهای داخلی و خارجی عرضه کنیم.

در حال رایزنی با مجموعه های مختلفی در حوزه بازی های رایانه ای هستیم تا بتوانیم در تولید و توسعه و انتشار بازی های رایانه ای با آن ها مشارکت داشته باشیم .

شرکت های توسعه ای از رشد بازار جا نخواهند ماند….

وی در پاسخ به این سوال که علت کاهش قیمت سهم در مدت اخیر چیست گفت:

مبین وان همواره از بدو عرضه اولیه با روند صعودی در قیمت سهام روبرو بوده است و این امر نیز به دلیل نوع کسب و کار و فضای توسعه ای صنعت دیجیتال و شرکت مبین وان بوده است، طبیعتا برخی سهامداران با رشد قیمت سهم  و بازدهی چند برابری اقدام به خروج از سرمایه گذاری می کنند و سهم دست به دست می شود طبیعتا با برنامه هایی در شرکت وجود دارد و حمایت هایی که سهامداران عمده از سهام دارند انتظار داریم  «اوان» مسیر گذشته خود را طی کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!