به گزارش روابط عمومی مبین وان به نقل از بورس 24: مبین وان کیش سهمی است که از بهمن ماه تا کنون بیش از 100 درصد بازدهی از آن سهامداران خود کرده است؛ سهامی از جنس صنعت دیجیتال، که در شرایط فعلی که رفت آمدها به دلیل کرونا کاهش پیدا کرده به شدت در بین مردم همه گیر شده است و اهمیت توسعه صنعت دیجیتال به وضوح در روزمره جامعه به چشم می خورد؛ صنعتی بکر که می توان آن را در زمره صنایع پیشرو و پر پتانسیل طبقه بندی کرد.

«اوان» روز گذشته اقدام به انتشار شفاف سازی در خصوص تحصیل درآمد ناشی از فروش سرمایه گذاری کرد، رخدادی که منجر به شناسایی درآمد بیش از 2 میلیارد و 600 میلیون تومانی برای این شرکت بود.

ذکر این نکته در خصوص «اوان» لازم است که این شرکت به دلیل مدل کسب و کار و نوع قراردادها درآمدهای خود را در ماه های پایانی سال شناسایی می کند و درآمد های ناشی از قراردادهای سال قبل برای سال مالی بعد نیز تداوم پیدا خواهد کرد.

سید صابر امامی مدیر عامل اوان درباره آنچه در سال مالی 98 بر مبین وان گذشت به بورس 24 گفت: یکی از اقدامات ما در سال 98 سرمایه گذاری در حوزه استارت آپی بود که روز گذشته 81 درصد از یکی از سرمایه گذاری های خود در این حوزه را که فعالیت این استارت آپ در حوزه نشر بازی ها و اپلیکیشن ها در بازارهای بین المللی بود به هلدینگ مبین ایران واگذار کردیم.

امامی گفت: در اثر این واگذاری در حدود 2.6 میلیارد تومان درآمد شناسایی کردیم که به دلیل بهای تمام شده پایین این سرمایه گذاری برای ما امکان شناسایی سود خوبی از این محل وجود دارد.

او در ادامه افزود: در سال 98 قراردادی در خصوص فروش محصولات پایه اپراتوری منعقد کردیم که در سال 99 نیز ادامه دار خواهد بود و با توجه به اینکه شروع و اجرای این قرارداد قدری زمان بر بود در ماه های پایانی سال شاهد افزایش درآمد از این محل در مجموعه بودیم که این وضعیت برای سال جاری نیز تداوم خواهد داشت.

او گفت: همچنین در حوزه فروش مستقیم شارژ نیز فعال هستیم که این موضوع نیز بر درآمد مبین وان اثر گذار است. برنامه تنوع دهی به سرویس های دیجیتال را در دستور کار داریم و این هدف را نیز از طریق سرمایه گذاری و توسعه استارت آپ ها پیش می بریم و به زودی در بازار ارائه سرویس های بیمه ای نیز که از سال 98 استارت آن زده شد جدی تر ورود خواهیم کرد.

این مقام مسئول در مبین وان کیش گفت: درآمد های روتین ما نیز به طور مستمر در حال اتفاق افتادن است و انتظار داریم به طور متوسط رشد 10 درصدی را برای آنها شاهد باشیم.

امامی در پاسخ به این سوال که برنامه معامله بلوک سهام مبین وان و ورود سهامدار جدید در دستور کار بود، این برنامه به کجا رسید؟ گفت: این برنامه را پیشتر اعلام کردیم و مذاکرات برای خرید بلوک «اوان» با سهامدار عمده ما جدی تر شده است و قطعا به محض نهایی شدن موضوع از طریق کدال اطلاع رسانی های لازم را خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: در سال مالی 98 بر اساس آنچه که در برنامه داشتیم پیش رفتیم و انتظار داریم در سال 99 روند افزایش درآمد ما با توجه به برنامه هایی که در دستور کار داریم با شیب پایدار ادامه دار باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!